4.4.1. Merilne vrednosti zahtevane količine krvi v glavni skupini (fiktivne vrednosti)
Povečanje potrebne količine krvi je ob zmanjšanju zunanje obremenitve pri preiskovancih z uporabo biopiramide QHRS stimulativno vplivalo na potrebno zadovoljevanje celic s hranili. Ko se je zahtevana količina krvi pri preiskovancih povečala, so preko biološkega učinka biopiramide QHRS (slika desno) zabeležili zmanjšanje pretoka rdečih krvničk in s tem izboljšanje sposobnosti zapiranja krvnih kapilar.
| Kontrolni cikel 1 – Količina krvi – Glavna skupina |
|
|
|
|
| Anketiranci |
Min. |
Maks. |
CB |
CO |
| RESPONDENT 1 |
24.45 |
37,15 |
29,90 |
0,12 |
| RESPONDENT 2 |
29.05 |
74,39 |
59,83 |
7.17 |
| RESPONDENT 3 |
8,50 |
16,83 |
13.27 |
1.14 |
| RESPONDENT 6 |
0,70 |
46,41 |
27.47 |
68,70 |
| RESPONDENT 7 |
10,16 |
37,23 |
25.13 |
6,53 |
| RESPONDENT 10 |
13,14 |
38,17 |
25,84 |
4,45 |
| RESPONDENT 11 |
24,97 |
65,92 |
51.18 |
6,85 |
| RESPONDENT 14 |
10,20 |
48,78 |
29,67 |
6.02 |
| RESPONDENT 15 |
48,65 |
125,74 |
87,38 |
13,61 |
| RESPONDENT 18 |
16,54 |
44,86 |
31.18 |
3,96 |
| RESPONDENT 19 |
28,42 |
72,40 |
47,59 |
6,71 |
| CB |
19,53 |
55,26 |
38,95 |
11.39 |
| Kontrolni cikel 2 – Količina krvi – Glavna skupina |
|
|
|
|
| Anketiranci |
Min. |
Maks. |
CB |
CO |
| RESPONDENT 1 |
11,16 |
27,74 |
18.55 |
3.15 |
| RESPONDENT 2 |
12.05 |
59,71 |
47,24 |
54,31 |
| RESPONDENT 3 |
9,93 |
20,11 |
14.53 |
1,59 |
| RESPONDENT 6 |
0,75 |
37,99 |
24.19 |
3,83 |
| RESPONDENT 7 |
9.00 |
64,16 |
49,97 |
9,46 |
| RESPONDENT 10 |
14,10 |
48,74 |
34,37 |
5,76 |
| RESPONDENT 11 |
35,15 |
91,68 |
70,79 |
8,78 |
| RESPONDENT 14 |
8.20 |
46,99 |
30,79 |
6.02 |
| RESPONDENT 15 |
20,94 |
73,29 |
45,78 |
8,83 |
| RESPONDENT 18 |
16,99 |
37.05 |
26.10 |
8,63 |
| RESPONDENT 19 |
41,92 |
84,37 |
55,58 |
49,57 |
| CB |
16.38 |
53,80 |
37,99 |
14,54 |
| Kontrolni cikel 3 – količina krvi – Glavna skupina |
|
|
|
|
| Anketiranci |
Min. |
Maks. |
CB |
CO |
| RESPONDENT 1 |
19,65 |
38,84 |
28,64 |
3.13 |
| RESPONDENT 2 |
15,72 |
72,74 |
54,96 |
8,63 |
| RESPONDENT 3 |
15.35 |
41,89 |
24.34 |
6,46 |
| RESPONDENT 6 |
0,62 |
29,80 |
18.27 |
3.14 |
| RESPONDENT 7 |
16,75 |
67,75 |
50,31 |
9,62 |
| RESPONDENT 10 |
14,80 |
29,98 |
22.35 |
2,76 |
| RESPONDENT 11 |
28.05 |
90,63 |
65,36 |
10.81 |
| RESPONDENT 14 |
18,78 |
50,71 |
35,76 |
5.52 |
| RESPONDENT 15 |
25,54 |
92,61 |
59,95 |
13,54 |
| RESPONDENT 18 |
16,62 |
30,17 |
17.20 |
2.26 |
| RESPONDENT 19 |
31,76 |
59.02 |
44,65 |
5,46 |
| CB |
18.51 |
54,92 |
38,34 |
6,48 |
| Kontrolni cikel 4 – Količina krvi – Glavna skupina |
|
|
|
|
| Anketiranci |
Min. |
Maks. |
CB |
CO |
| RESPONDENT 1 |
1,46 |
36,31 |
31.19 |
4.41 |
| RESPONDENT 2 |
24,87 |
105,87 |
71,96 |
9,54 |
| RESPONDENT 3 |
55,76 |
93,28 |
69,68 |
6,50 |
| RESPONDENT 6 |
0,54 |
35,83 |
19.10 |
5.33 |
| RESPONDENT 7 |
11,13 |
56,54 |
39.09 |
9,43 |
| RESPONDENT 10 |
13,15 |
44,97 |
26.59 |
5.51 |
| RESPONDENT 11 |
24.52 |
107.02 |
73,40 |
13,28 |
| RESPONDENT 14 |
28.45 |
79,40 |
51,64 |
10.32 |
| RESPONDENT 15 |
19,77 |
146,79 |
63,40 |
25,55 |
| RESPONDENT 18 |
24,87 |
53,44 |
43,96 |
6.04 |
| RESPONDENT 19 |
30,96 |
70,75 |
45,42 |
6,90 |
| CB |
21.41 |
75,47 |
48,68 |
9,35 |
| Zaključek o razvoju potrebne količine krvi - Glavna skupina |
|
|
|
| Cikel |
Min. |
Maks. |
CB |
CO |
| Kontrolni cikel 1 |
19,53 |
55,26 |
38,95 |
11.39 |
| Kontrolni cikel 2 |
16.38 |
53,80 |
37,99 |
14.54 |
| Kontrolni cikel 3 |
18.51 |
54,92 |
38,34 |
6.48 |
| Kontrolni cikel 4 |
21.41 |
75,47 |
48,68 |
9.35 |
| CB |
18,96 |
59,86 |
40,99 |
10.44 |
Potrebno količino krvi raziščemo s postopkom fotopletizmografije. Gre za fizično enostaven in neinvaziven postopek prikaza sprememb v obtoku. Prikazane vrednosti so za raziskavo maksimalne cirkulacije in pri dobri cirkulaciji lahko presežejo 100%.
Razvoj srednje vrednosti količine krvi pri preiskovancih v kontrolni skupini je konstanten v kontrolnih ciklih 1-3. povprečne potrebe po volumnu krvi se zmanjšajo, vendar v tem primeru ne pod najnižjo raven. V 4. kontrolnem ciklu je mogoče opaziti jasno povečanje količine krvi, več kot 20 %, pri posameznih osebah v glavni skupini.
Prijavite se za prejemanje najnovejših informacij o zaščiti pred sevanjem.
Brez neželene pošte
Odjava kadarkoli
Delite to znanje
Pomagajte drugim izvedeti več o naravni harmonizaciji prostora.