4.4.1. Стойности на измерване на необходимото количество кръв в основната група (фиктивни стойности)
Увеличаването на необходимото количество кръв, при намаляване на външното натоварване при субектите с използването на биопирамидата QHRS, имаше стимулиращ ефект върху необходимото задоволяване на клетките с хранителни вещества. Когато необходимото количество кръв се увеличи при субектите, беше регистрирано намаляване на потока от червени кръвни клетки и с това подобряване на способността за затваряне на кръвоносните капиляри, чрез биологичния ефект на QHRS биопирамидата (снимката вдясно).
| Контролен цикъл 1 – Количество кръв – Основна група |
|
|
|
|
| Респонденти |
Мин. |
Макс. |
CB |
CO |
| РЕСПОНДЕНТ 1 |
24.45 |
37.15 |
29.90 |
0,12 |
| РЕСПОНДЕНТ 2 |
29.05 |
74,39 |
59.83 |
7.17 |
| РЕСПОНДЕНТ 3 |
8,50 |
16,83 |
13.27 |
1.14 |
| РЕСПОНДЕНТ 6 |
0,70 |
46,41 |
27.47 |
68,70 |
| РЕСПОНДЕНТ 7 |
10,16 |
37,23 |
25.13 |
6.53 |
| РЕСПОНДЕНТ 10 |
13,14 |
38,17 |
25.84 |
4,45 |
| РЕСПОНДЕНТ 11 |
24,97 |
65,92 |
51.18 |
6,85 |
| РЕСПОНДЕНТ 14 |
10,20 |
48,78 |
29.67 |
6.02 |
| РЕСПОНДЕНТ 15 |
48,65 |
125,74 |
87.38 |
13.61 |
| РЕСПОНДЕНТ 18 |
16,54 |
44,86 |
31.18 |
3,96 |
| РЕСПОНДЕНТ 19 |
28,42 |
72.40 |
47.59 |
6.71 |
| CB |
19.53 |
55.26 |
38.95 |
11.39 |
| Контролен цикъл 2 – Количество кръв – Основна група |
|
|
|
|
| Респонденти |
Мин. |
Макс. |
CB |
CO |
| РЕСПОНДЕНТ 1 |
11,16 |
27,74 |
18.55 |
3.15 |
| РЕСПОНДЕНТ 2 |
12.05 |
59,71 |
47.24 |
54,31 |
| РЕСПОНДЕНТ 3 |
9,93 |
20,11 |
14.53 |
1,59 |
| РЕСПОНДЕНТ 6 |
0,75 |
37,99 |
24.19 |
3,83 |
| РЕСПОНДЕНТ 7 |
9.00 |
64,16 |
49,97 |
9,46 |
| РЕСПОНДЕНТ 10 |
14,10 |
48,74 |
34.37 |
5,76 |
| РЕСПОНДЕНТ 11 |
35,15 |
91,68 |
70.79 |
8,78 |
| РЕСПОНДЕНТ 14 |
8.20 |
46,99 |
30.79 |
6.02 |
| РЕСПОНДЕНТ 15 |
20,94 |
73,29 |
45.78 |
8,83 |
| РЕСПОНДЕНТ 18 |
16,99 |
37.05 |
26.10 |
8,63 |
| РЕСПОНДЕНТ 19 |
41,92 |
84,37 |
55.58 |
49,57 |
| CB |
16.38 |
53.80 |
37,99 |
14.54 |
| Контролен цикъл 3 – количество кръв – Основна група |
|
|
|
|
| Респонденти |
Мин. |
Макс. |
CB |
CO |
| РЕСПОНДЕНТ 1 |
19,65 |
38,84 |
28.64 |
3.13 |
| РЕСПОНДЕНТ 2 |
15,72 |
72,74 |
54.96 |
8,63 |
| РЕСПОНДЕНТ 3 |
15.35 |
41,89 |
24.34 |
6.46 |
| РЕСПОНДЕНТ 6 |
0,62 |
29,80 |
18.27 |
3.14 |
| РЕСПОНДЕНТ 7 |
16,75 |
67,75 |
50.31 |
9,62 |
| РЕСПОНДЕНТ 10 |
14.80 |
29,98 |
22.35 |
2,76 |
| РЕСПОНДЕНТ 11 |
28.05 |
90,63 |
65.36 |
10.81 |
| РЕСПОНДЕНТ 14 |
18,78 |
50,71 |
35.76 |
5.52 |
| РЕСПОНДЕНТ 15 |
25,54 |
92.61 |
59,95 |
13,54 |
| РЕСПОНДЕНТ 18 |
16,62 |
30,17 |
17.20 |
2.26 |
| РЕСПОНДЕНТ 19 |
31,76 |
59.02 |
44.65 |
5.46 |
| CB |
18.51 |
54.92 |
38.34 |
6.48 |
| Контролен цикъл 4 – Количество кръв – Основна група |
|
|
|
|
| Респонденти |
Мин. |
Макс. |
CB |
CO |
| РЕСПОНДЕНТ 1 |
1,46 |
36,31 |
31.19 |
4.41 |
| РЕСПОНДЕНТ 2 |
24,87 |
105,87 |
71.96 |
9,54 |
| РЕСПОНДЕНТ 3 |
55,76 |
93.28 |
69.68 |
6,50 |
| РЕСПОНДЕНТ 6 |
0,54 |
35,83 |
19.10 |
5.33 |
| РЕСПОНДЕНТ 7 |
11,13 |
56,54 |
39.09 |
9,43 |
| РЕСПОНДЕНТ 10 |
13,15 |
44,97 |
26.59 |
5.51 |
| РЕСПОНДЕНТ 11 |
24,52 |
107.02 |
73.40 |
13,28 |
| РЕСПОНДЕНТ 14 |
28.45 |
79.40 |
51.64 |
10.32 |
| РЕСПОНДЕНТ 15 |
19,77 |
146,79 |
63.40 |
25,55 |
| РЕСПОНДЕНТ 18 |
24,87 |
53,44 |
43,96 |
6.04 |
| РЕСПОНДЕНТ 19 |
30,96 |
70,75 |
45.42 |
6,90 |
| CB |
21.41 |
75.47 |
48.68 |
9.35 |
| Заключение за развитието на необходимото количество кръв - Основна група |
|
|
|
| Цикъл |
Мин. |
Макс. |
CB |
CO |
| Контролен цикъл 1 |
19,53 |
55,26 |
38,95 |
11,39 |
| Контролен цикъл 2 |
16.38 |
53,80 |
37,99 |
14.54 |
| Контролен цикъл 3 |
18.51 |
54,92 |
38,34 |
6.48 |
| Контролен цикъл 4 |
21.41 |
75,47 |
48,68 |
9.35 |
| CB |
18,96 |
59,86 |
40,99 |
10.44 |
Необходимото количество кръв се изследва чрез фотоплетизмография. Това е физически лесен и неинвазивен процес за представяне на промени в кръвообращението. Показаните стойности са за максимално изследване на кръвообращението и при добра циркулация могат да надхвърлят 100%.
Развитието на средната стойност на количеството кръв при субектите в контролната група е постоянно в контролните цикли 1-3. средните изисквания за кръвен обем намаляват, но в този случай не под най-ниското ниво. В контролен цикъл 4 може да се наблюдава ясно увеличение на количеството кръв, повече от 20%, при отделни субекти в основната група.
Абонирайте се за най-новите новини относно защитата от радиация.
Без спам
Отписване по всяко време
Споделете тези знания
Помогнете на другите да научат повече за хармонизацията на пространството.