4.4.1. Valori de măsurare a cantității necesare de sânge în grupul principal (valori fictive)
Creșterea cantității necesare de sânge, în timp ce reducerea încărcăturii externe la subiecți cu utilizarea biopiramidei QHRS, a avut un efect stimulativ asupra satisfacției necesare a celulelor cu nutrienți. Când cantitatea necesară de sânge a crescut la subiecți, s-a înregistrat o scădere a fluxului de celule roșii din sânge și, odată cu aceasta, o îmbunătățire a capacității de închidere a capilarelor sanguine, prin efectul biologic al biopiramidei QHRS (imaginea din dreapta).
| Ciclul de control 1 – Cantitatea de sânge – Grupul principal |
|
|
|
|
| Respondenții |
Min. |
Max. |
CB |
CO |
| RESPONDANT 1 |
24,45 |
37,15 |
29,90 |
0,12 |
| RESPONDANT 2 |
29.05 |
74,39 |
59,83 |
7.17 |
| RESPONDANT 3 |
8,50 |
16,83 |
13.27 |
1,14 |
| RESPONDANT 6 |
0,70 |
46,41 |
27,47 |
68,70 |
| RESPONDANT 7 |
10,16 |
37,23 |
25.13 |
6,53 |
| RESPONDANT 10 |
13,14 |
38,17 |
25,84 |
4,45 |
| REPONDANT 11 |
24,97 |
65,92 |
51,18 |
6,85 |
| REPONDANT 14 |
10,20 |
48,78 |
29,67 |
6.02 |
| RESPONDANT 15 |
48,65 |
125,74 |
87,38 |
13.61 |
| REPONDANT 18 |
16,54 |
44,86 |
31.18 |
3,96 |
| REPONDANT 19 |
28,42 |
72,40 |
47,59 |
6,71 |
| CB |
19,53 |
55,26 |
38,95 |
11.39 |
| Ciclul de control 2 – Cantitatea de sânge – Grupul principal |
|
|
|
|
| Respondenții |
Min. |
Max. |
CB |
CO |
| RESPONDANT 1 |
11,16 |
27,74 |
18,55 |
3,15 |
| RESPONDANT 2 |
12.05 |
59,71 |
47,24 |
54,31 |
| RESPONDANT 3 |
9,93 |
20,11 |
14,53 |
1,59 |
| RESPONDANT 6 |
0,75 |
37,99 |
24.19 |
3,83 |
| RESPONDANT 7 |
9.00 |
64,16 |
49,97 |
9,46 |
| RESPONDANT 10 |
14,10 |
48,74 |
34,37 |
5,76 |
| REPONDANT 11 |
35,15 |
91,68 |
70,79 |
8,78 |
| REPONDANT 14 |
8,20 |
46,99 |
30,79 |
6.02 |
| RESPONDANT 15 |
20,94 |
73,29 |
45,78 |
8,83 |
| REPONDANT 18 |
16,99 |
37,05 |
26.10 |
8,63 |
| REPONDANT 19 |
41,92 |
84,37 |
55,58 |
49,57 |
| CB |
16.38 |
53,80 |
37,99 |
14,54 |
| Ciclul de control 3 – cantitatea de sânge – Grupa principală |
|
|
|
|
| Respondenții |
Min. |
Max. |
CB |
CO |
| RESPONDANT 1 |
19,65 |
38,84 |
28,64 |
3.13 |
| RESPONDANT 2 |
15,72 |
72,74 |
54,96 |
8,63 |
| RESPONDANT 3 |
15,35 |
41,89 |
24.34 |
6,46 |
| RESPONDANT 6 |
0,62 |
29,80 |
18.27 |
3.14 |
| RESPONDANT 7 |
16,75 |
67,75 |
50,31 |
9,62 |
| RESPONDANT 10 |
14,80 |
29,98 |
22.35 |
2,76 |
| REPONDANT 11 |
28.05 |
90,63 |
65,36 |
10,81 |
| REPONDANT 14 |
18,78 |
50,71 |
35,76 |
5,52 |
| RESPONDANT 15 |
25,54 |
92,61 |
59,95 |
13,54 |
| REPONDANT 18 |
16,62 |
30,17 |
17.20 |
2,26 |
| REPONDANT 19 |
31,76 |
59.02 |
44,65 |
5,46 |
| CB |
18,51 |
54,92 |
38,34 |
6,48 |
| Ciclul de control 4 – Cantitatea de sânge – Grupul principal |
|
|
|
|
| Respondenții |
Min. |
Max. |
CB |
CO |
| RESPONDANT 1 |
1,46 |
36,31 |
31.19 |
4,41 |
| RESPONDANT 2 |
24,87 |
105,87 |
71,96 |
9,54 |
| RESPONDANT 3 |
55,76 |
93,28 |
69,68 |
6,50 |
| RESPONDANT 6 |
0,54 |
35,83 |
19.10 |
5,33 |
| RESPONDANT 7 |
11,13 |
56,54 |
39,09 |
9,43 |
| RESPONDANT 10 |
13,15 |
44,97 |
26,59 |
5,51 |
| REPONDANT 11 |
24,52 |
107.02 |
73,40 |
13,28 |
| REPONDANT 14 |
28,45 |
79,40 |
51,64 |
10.32 |
| RESPONDANT 15 |
19,77 |
146,79 |
63,40 |
25,55 |
| REPONDANT 18 |
24,87 |
53,44 |
43,96 |
6.04 |
| REPONDANT 19 |
30,96 |
70,75 |
45,42 |
6,90 |
| CB |
21.41 |
75,47 |
48,68 |
9,35 |
| Concluzia dezvoltării cantității necesare de sânge - Grupa principală |
|
|
|
| Ciclul |
Min. |
Max. |
CB |
CO |
| Ciclul de control 1 |
19,53 |
55,26 |
38,95 |
11,39 |
| Ciclul de control 2 |
16.38 |
53,80 |
37,99 |
14,54 |
| Ciclul de control 3 |
18,51 |
54,92 |
38,34 |
6,48 |
| Ciclul de control 4 |
21.41 |
75,47 |
48,68 |
9,35 |
| CB |
18,96 |
59,86 |
40,99 |
10.44 |
Cantitatea necesară de sânge este investigată prin procesul de fotopletismografie. Este un proces fizic ușor și neinvaziv de prezentare a modificărilor în circulație. Valorile afișate sunt pentru cercetarea circulației maxime și cu o circulație bună pot depăși 100%.
Evoluția valorii medii a cantității de sânge la subiecții din lotul de control este constantă în ciclurile de control 1-3. cerințele medii de volum sanguin scad, dar în acest caz nu sub nivelul cel mai scăzut. În ciclul de control 4, o creștere clară a cantității de sânge, mai mult de 20%, poate fi observată la subiecții separati din grupul principal.
Abonează-te pentru a primi cele mai noi informații despre protecția împotriva radiațiilor.
Fără spam
Dezabonare în orice moment
Distribuie aceste informații
Ajutați-i pe alții să afle mai multe despre armonizarea spațiului.
Înapoi sus
Ce doriți să faceți în continuare?
Cookie-uri și confidențialitate
Site-ul nostru folosește cookie-uri pentru a vă oferi cea mai bună experiență de utilizare, pentru a analiza traficul și funcționalitățile.