4.3.1. Meritve srčnega utripa v glavni skupini (utripov na minuto)
Srčni utrip nadzirata simpatik in parasimpatik. Razvoj srčnega utripa je tesno povezan s parametri za izboljšanje variabilnosti srčnega utripa. Glede na spremembo srčnega utripa med dolgotrajno vadbo lahko ločimo dve različni vrsti reakcije. Zato bi bilo idealno, da bi se srčni utrip pri obeh vrstah reakcij približal normalnemu srčnemu utripu 80 utripov na minuto. Prav tako je treba upoštevati, da imajo lahko otroci in mladi, ki so vključeni v to raziskavo, z odličnim zdravstvenim stanjem normalno povečano število srčnih utripov.
| Kontrolni cikel 1 – srčni utrip – glavna skupina | |||||
| Anketiranci | Min. | Maks. | Povprečje | Standardno odstopanje | |
| Respondent1 | 66,21 | 77,58 | 70,69 | 0,11 | |
| Respondent2 | 60,95 | 70,46 | 65.13 | 0,28 | |
| Respondent3 | 55,25 | 80,00 | 65,60 | 4.10 | |
| Respondent 6 | 40,00 | 79,18 | 53,39 | 15,74 | |
| Respondent7 | 57,31 | 61,94 | 59,35 | 0,86 | |
| Respondent 10 | 88,28 | 114,63 | 99,62 | 3,79 | |
| Respondent 11 | 56,47 | 87,28 | 66,40 | 3,59 | |
| Respondent 14 | 66,78 | 102,40 | 79,81 | 0,08 | |
| Respondent 15 | 58,63 | 83,48 | 66,93 | 4.03 | |
| Respondent 18 | 71,11 | 80,00 | 74,79 | 1.31 | |
| Respondent 19 | 73,14 | 84,40 | 79,96 | 1,61 | |
| Povprečje | 63.10 | 83,76 | 71.06 | 3.23 | |
| Kontrolni cikel 2 – srčni utrip – glavna skupina | |||||
| Anketiranci | Min. | Maks. | Povprečje | Standardno odstopanje | |
| Respondent1 | 55,65 | 76,81 | 65,46 | 3.38 | |
| Respondent2 | 55,25 | 66,21 | 59,97 | 1,63 | |
| Respondent3 | 60,47 | 81,71 | 68,41 | 0,05 | |
| Respondent 6 | 64,00 | 83,48 | 76,68 | 2.12 | |
| Respondent7 | 50,86 | 58,19 | 54,31 | 1,29 | |
| Respondent 10 | 82,58 | 105,21 | 93,33 | 2,82 | |
| Respondent 11 | 59.08 | 71,12 | 65.19 | 1,97 | |
| Respondent 14 | 53,33 | 87,28 | 62,85 | 5,68 | |
| Respondent 15 | 65.08 | 89,31 | 72,55 | 3,85 | |
| Respondent 18 | 70,46 | 80,00 | 74,70 | 1,83 | |
| Respondent 19 | 67,37 | 77,58 | 71,63 | 1,67 | |
| Povprečje | 62.19 | 79,72 | 69,55 | 2,39 | |
| Kontrolni cikel 3 – Srčni utrip – Glavna skupina | |||||
| Anketiranci | Min. | Maks. | Povprečje | Standardno odstopanje | |
| Respondent1 | 69,19 | 86,30 | 76,19 | 0,34 | |
| Respondent2 | 62,44 | 76,81 | 67,93 | 2.14 | |
| Respondent3 | 63,47 | 76,81 | 68,47 | 2.30 | |
| Respondent 6 | 67,37 | 78,37 | 71,57 | 2.15 | |
| Respondent7 | 52,60 | 60,48 | 55,40 | 1.24 | |
| Respondent 10 | 82,58 | 106,67 | 94,17 | 3,68 | |
| Respondent 11 | 62,44 | 80,85 | 68,40 | 2,79 | |
| Respondent 14 | 76.04 | 108,17 | 89,22 | 5.52 | |
| Respondent 15 | 58,18 | 76,81 | 65,38 | 3.24 | |
| Respondent 18 | 63,47 | 74,57 | 67,52 | 1,65 | |
| Respondent 19 | 81,70 | 93,66 | 86.01 | 2.22 | |
| Povprečje | 67,23 | 83,59 | 73,66 | 2,48 | |
| Kontrolni cikel 4 – srčni utrip – glavna skupina | |||||
| Anketiranci | Min. | Maks. | Povprečje | Standardno odstopanje | |
| Respondent1 | 66,21 | 79,18 | 71,98 | 2.16 | |
| Respondent2 | 68,57 | 80,00 | 73,70 | 2.18 | |
| Respondent3 | 71,11 | 80,00 | 75.02 | 1,50 | |
| Respondent 6 | 67,96 | 88,28 | 77,63 | 2,92 | |
| Respondent7 | 50,20 | 56,48 | 53.17 | 1,28 | |
| Respondent 10 | 88,28 | 116,37 | 100,48 | 6,73 | |
| Respondent 11 | 64,00 | 86,30 | 72,56 | 3,54 | |
| Respondent 14 | 58,63 | 89,31 | 69,15 | 3,74 | |
| Respondent 15 | 59,53 | 80,00 | 66,20 | 3.09 | |
| Respondent 18 | 61,44 | 69,19 | 64,42 | 1,36 | |
| Respondent 19 | 76,80 | 87,28 | 81.20 | 1,90 | |
| Povprečje | 66,61 | 82,94 | 73,23 | 2,76 | |
| Povzetek srčnega utripa - glavna skupina | ||||
| Anketiranci | Min. | Maks. | Povprečje | Standardno odstopanje |
| Kontrolni cikel 1 | 63.10 | 83,76 | 71.06 | 3.23 |
| Kontrolni cikel 2 | 62,19 | 79,72 | 69,55 | 2,39 |
| Kontrolni cikel 3 | 67,23 | 83,59 | 73,66 | 2,48 |
| Kontrolni cikel 4 | 66,61 | 82,94 | 73,23 | 2,76 |
| Povprečje | 64,78 | 82,50 | 71,88 | 2,72 |
Povprečne vrednosti srčnega utripa so bile rahlo povišane v vseh kontrolnih ciklih v primerjavi z nevtralno meritvijo. Ker je večina anketirancev v glavni skupini imela izmerjen srčni utrip pod 80 na minuto, lahko rečemo, da obstaja razvojna tendenca. 12,0pt; line-height: 96 %;">