4.3.1. Pulzusmérés a főcsoportban (ütés/perc)
A szívverést a szimpatikus és paraszimpatikus szívverés egyaránt szabályozza. A pulzusszám alakulása szorosan összefügg a pulzusszám változékonyságát javító paraméterekkel. Két különböző típusú reakciót különböztethetünk meg a pulzusszám változását tekintve a tartós edzés során. Ezért ideális lenne, ha a pulzusszám mindkét típusú reakció esetében megközelítené a normál, 80 ütés/perc pulzusszámot. Azt is szem előtt kell tartani, hogy a kutatásba bevont, kiváló egészségi állapotú gyermekek és fiatalok szívverése általában megnövekedett.
| 1. kontrollciklus – pulzusszám – főcsoport | |||||
| Válaszolók | Min. | Max. | Átlag | Szabványos eltérés | |
| Respondent1 | 66,21 | 77,58 | 70,69 | 0,11 | |
| Respondent2 | 60,95 | 70,46 | 65,13 | 0,28 | |
| Respondent3 | 55,25 | 80,00 | 65,60 | 4.10 | |
| 6. válaszoló | 40.00 | 79,18 | 53,39 | 15,74 | |
| Respondent7 | 57,31 | 61,94 | 59,35 | 0,86 | |
| 10. válaszoló | 88,28 | 114,63 | 99,62 | 3,79 | |
| 11. válaszoló | 56,47 | 87,28 | 66,40 | 3,59 | |
| 14. válaszoló | 66,78 | 102,40 | 79,81 | 0,08 | |
| 15. válaszoló | 58,63 | 83,48 | 66,93 | 4.03 | |
| 18. válaszoló | 71,11 | 80,00 | 74,79 | 1,31 | |
| 19. válaszoló | 73,14 | 84,40 | 79,96 | 1,61 | |
| Átlag | 63.10 | 83,76 | 71.06 | 3,23 | |
| 2. kontrollciklus – pulzusszám – főcsoport | |||||
| Válaszolók | Min. | Max. | Átlag | Szabványos eltérés | |
| Respondent1 | 55,65 | 76,81 | 65,46 | 3,38 | |
| Respondent2 | 55,25 | 66,21 | 59,97 | 1,63 | |
| Respondent3 | 60,47 | 81,71 | 68,41 | 0,05 | |
| 6. válaszoló | 64,00 | 83,48 | 76,68 | 2.12 | |
| Respondent7 | 50,86 | 58,19 | 54,31 | 1,29 | |
| 10. válaszoló | 82,58 | 105,21 | 93,33 | 2,82 | |
| 11. válaszoló | 59.08 | 71,12 | 65,19 | 1,97 | |
| 14. válaszoló | 53,33 | 87,28 | 62,85 | 5,68 | |
| 15. válaszoló | 65.08 | 89,31 | 72,55 | 3,85 | |
| 18. válaszoló | 70,46 | 80,00 | 74,70 | 1,83 | |
| 19. válaszoló | 67,37 | 77,58 | 71,63 | 1,67 | |
| Átlag | 62,19 | 79,72 | 69,55 | 2,39 | |
| 3. kontrollciklus – pulzusszám – főcsoport | |||||
| Válaszolók | Min. | Max. | Átlag | Szabványos eltérés | |
| Respondent1 | 69,19 | 86,30 | 76,19 | 0,34 | |
| Respondent2 | 62,44 | 76,81 | 67,93 | 2.14 | |
| Respondent3 | 63,47 | 76,81 | 68,47 | 2,30 | |
| 6. válaszoló | 67,37 | 78,37 | 71,57 | 2,15 | |
| Respondent7 | 52,60 | 60,48 | 55,40 | 1,24 | |
| 10. válaszoló | 82,58 | 106,67 | 94,17 | 3,68 | |
| 11. válaszoló | 62,44 | 80,85 | 68,40 | 2,79 | |
| 14. válaszoló | 76.04 | 108,17 | 89,22 | 5,52 | |
| 15. válaszoló | 58,18 | 76,81 | 65,38 | 3,24 | |
| 18. válaszoló | 63,47 | 74,57 | 67,52 | 1,65 | |
| 19. válaszoló | 81,70 | 93,66 | 86.01 | 2.22 | |
| Átlag | 67,23 | 83,59 | 73,66 | 2,48 | |
| 4. kontrollciklus – pulzusszám – főcsoport | |||||
| Válaszolók | Min. | Max. | Átlag | Szabványos eltérés | |
| Respondent1 | 66,21 | 79,18 | 71,98 | 2.16 | |
| Respondent2 | 68,57 | 80,00 | 73,70 | 2.18 | |
| Respondent3 | 71,11 | 80,00 | 75.02 | 1,50 | |
| 6. válaszoló | 67,96 | 88,28 | 77,63 | 2,92 | |
| Respondent7 | 50,20 | 56,48 | 53,17 | 1,28 | |
| 10. válaszoló | 88,28 | 116,37 | 100,48 | 6,73 | |
| 11. válaszoló | 64,00 | 86,30 | 72,56 | 3,54 | |
| 14. válaszoló | 58,63 | 89,31 | 69,15 | 3,74 | |
| 15. válaszoló | 59,53 | 80,00 | 66,20 | 3.09 | |
| 18. válaszoló | 61,44 | 69,19 | 64,42 | 1,36 | |
| 19. válaszoló | 76,80 | 87,28 | 81,20 | 1,90 | |
| Átlag | 66,61 | 82,94 | 73,23 | 2,76 | |
| Összefoglaló pulzusszám – főcsoport | ||||
| Válaszolók | Min. | Max. | Átlag | Szabványos eltérés |
| 1. vezérlőciklus | 63.10 | 83,76 | 71.06 | 3,23 |
| 2. vezérlőciklus | 62,19 | 79,72 | 69,55 | 2,39 |
| 3. vezérlőciklus | 67,23 | 83,59 | 73,66 | 2,48 |
| 4. vezérlőciklus | 66,61 | 82,94 | 73,23 | 2,76 |
| Átlag | 64,78 | 82,50 | 71,88 | 2,72 |
Az átlagos pulzusértékek valamennyi kontrollciklusban kissé magasabbak voltak a semleges méréshez képest. Mivel a főcsoport válaszadói közül a legtöbben percenként 80 alatti pulzusszámot mértek, elmondható, hogy van fejlődési tendencia. 12,0 pont; vonalmagasság: 96%;">